Moje cesta k homeopatii

Vše začalo téměř před mnoha lety. Při jednom rozhovoru se spolužákem jsme se dostali na téma zdraví. On vůbec nemarodil a já měl samé zdravotní problémy. Na mojí otázku, jak to dělá jsem dosatl jednoduchou odpověď:
"Vše je v hlavě!".
A poté mi poradil tehdy velmi populární kurzy kineziologie One Brain.

Absolvoval jsem 9. úrovní kurzu a zároveň začal navštěvovat kineziološku. Díky One Brain a návštěvám terapeutky jsem začal chápat, jak to s nemocí vlastně je. Za vším je opravdu "zmatek" v hlavě.
Přestaly mě bolet záda, zlepšila se alergie, přestaly bolet kolena a zbavil jsem se chronických viróz.
Nějaké zdravotní problémy však zůstaly.

Už jsem tedy věděl, že problémem nejsou všechny ty viry, bakterii, se kterými se neustále potkáváme, ale že musí být také něco, co dovolí tělu onemocnět.
A co dál? Jak vyřešit ostatní problémy?
Moje kineziološka se při každém sezením odvolávala na homeopatika. Vědel jsem, že existují. Dokonce jsem je při jednom nachlazení neúspěšně vyzkoušel. Ale to bylo vše.

Koupil jsem si první knihu o homeopatii a ta mě uchvátila. Systém léčby se podobal tomu, co jsem už znal z kinezilogoie.
Začal jsem pátrat po homeopatických školách. Jako první se mi nabídla Homeopatická akademie a pak Česká škola klasické homeopatie. Ta první měla výhodu, že začínala prakticky ihned a druhá až o rok později.
Nejdřív jsem nechtěl čekat, ale pak mi "něco" zabránilo v začátku studia. Díky tomu jsem začal studovat na nejlepší homeopatické škole v České republice, možná i v Evropě.
Zároveň jsem se začal léčit u Mgr. Pavla Opelky a nemoci postupně mizely.

A pak už to šlo samo. Ve druhém ročníku první drobní klienti, po škole první klienti v Českých Budějovicích a o něco později v Praze.

o mně

Image

Jmenuji se Michael Gyepes a jsem absolventem České školy klasické homeopatie v Praze. Po třech letech studia jsem na základě úspěšně složené zkoušky získal diplom z klasické homeopatie. Studium bylo zaměřeno na homeopatickou filosofii, materii mediku a také na teroretické i praktické řešení homeopatických případů, tedy na zpracování léčby.

Česká škola homeopatie, neboli moderní homeopatie, je dílem homeopata Mgr. Pavla Opelky. Vychází z principu, že člověk se rodí v tzv. formě, tedy s určitým vlastnostmi a sklony k některým onemocněním. V průběhu celého života se navíc setkává s menšími, či většími životními událostmi, v důsledku kterých vzniká nemoc. Pomocí metody Mgr. Pavla Opelky se na základě odebraných symptomů předepíší pacientovi homeopatické léky, které postupně řeší jednotlivé psychické příčiny. Na základě toho dochází k uzdravení. Metoda je velmi efektivní a používá ji dnes řada žáků autora této metody.

Za zmínku stojí, že Česká školy klasické homeopatie je jediná škola v České republice, která splňuje požadavky České komory klasické homeopatie.
Česká komora klasické homeopatie je členem Evropská centrální rady homeopatů (European Central Council of Homeopaths, ECCH).

Na základě úspěšného absolvování České školy klasické homeopatie a dvouletého medicínského minima jsem se stal členem České komory klasické homeopatie.

K dalším dovednostem patří mimo jiné kineziologie a reiky. Při léčbě využívat také znalosti z oblasti psychosomatiky.

Ing. Bc. Michael Gyepes, RHom.

homeopatické vzdělání

Image
Image
Image

postgraduální studium

Mimo základní vzdělání pravidelně navštěvuji tématicky zaměřené postgraduální kurzy:

Aspergerův syndrom
ADHD
autismus

deprese

regenerace

poruchy krátkodobé paměti
poruchy ukládání do dlouhodobé paměti

chlamydiová infekce
poruchy funkčnosti dělohy
funkčnost jater
léčba osteroporózy
žaludeční neuróz
artróza
štítná žláza
mozkové disfunkce
mozkově degenerativní onemocnění

poruchy prostorového vidění

poruchy metabolismu sodíku
poruchy nonadranalinu
metabolické poruchy draslíku
metabolické poruchy hořčíku

poruchy růstových hormonů
poruchy testosteronu
poruchy estrogenu

metabolické poruchy v mozku
metabolické poruchy výživy

lektorská činnost

Aktuálně vyučuji na České škole klasické homeopatie v Praze a České škole klasické homepatie v Brně.

členství v komoře

Česká komora klasické homeopatie

Image

Evropská homeopatická komora

Image

© 2017 Ing. Bc. Michael Gyepes, RHom. Kontakt